Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Ogrodzieniec ma nową, piękną świetlicę

2014-11-12 12:55:57 (ost. akt: 2014-11-12 11:06:06)
Sołtys Ogrodzieńca Iwona Wasiewska z pamiątkowym kluczem, jako pierwsza weszła do nowego obiektu

Sołtys Ogrodzieńca Iwona Wasiewska z pamiątkowym kluczem, jako pierwsza weszła do nowego obiektu

Autor zdjęcia: jet

W Ogrodzieńcu w gminie Kisielice otwarto Wiejski Dom Kultury, który powstał staraniem mieszkańców i władz gminnych od podstaw.


W uroczystości otwarcia brał udział wicemarszałek województwa Marka Gustaw Brzezin, starosta Maciej Rygielski, prezes zarządu stowarzyszenia „Łączy nas kanał elbląski” Stanisław Pańczuk, przedstawiciel Agencji Nieruchomości Rolnych Zbigniew Dąbrowski, wykonawcy inwestycji i mieszkańcy Ogrodzieńca.


Ogrodzieniec był jedyną miejscowością w gminie Kisielice, której mieszkańcy nie mieli miejsca na wspólne spotkania. Kosztem blisko 360 000 zł wybudowano od podstaw obiekt wiejskiego domu kultury. 75 %, czyli prawie 234 000 zł pochodziło ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW. Był to pierwszy etap realizacji zadania. W drugim etapie, również z dotacji unijnych, pozyskiwanych poprzez Lokalną Grupę Działania „Łączy nas kanał elbląski” zostanie dokonane wyposażenie obiektu oraz montaż urządzeń fotowoltaicznych, które zaspokoją potrzeby energetyczne obiektu. Licznie zgromadzeni na uroczystości mieszkańcy Ogrodzieńca nie ukrywali zadowolenia z otwarcia domu kultury i w pełni zgadzali się ze słowami dokonującego poświęcenia obiektu księdza, który w swoim wystąpieniu stwierdził, iż nie po szumie liści lecz po owocach ocenia się wartość drzewa. Goście wręczyli na ręce pani sołtys Iwony Wasiewskiej upominki, które zdobić będą ściany obiektu.


jet

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na kisielice.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Magda Rogatty
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages