Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Kisielicka halówka: KP Wandowo zdobyło wszystko

2015-01-29 15:18:25 (ost. akt: 2015-01-29 15:40:30)
Zdobywcy po 31 bramek w lidze. Adam Korzeniak (z lewej) i Piotr Kapusta Zdobywcy po 31 bramek w lidze. Adam Korzeniak (z lewej) i Piotr Kapusta Autor zdjęcia: Janusz Więcek

Dobiegła końca kolejna, szesnasta już edycja Kisielickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Ostatnie spotkania nie przyniosły większych zmian w tabeli. Już w pierwszym spotkaniu drużyna KP Wandowo zapewniła sobie tytuł mistrzowski pokonując drugi w tabeli Afidecor 4 : 1. Zwycięstwo Afidecoru dawało im mistrzostwo ponieważ mieliby korzystniejszy bilans w bezpośrednich spotkaniach. 


W pierwszym spotkaniu Afidecor pokonał KP 4 : 0. W swoim drugim spotkaniu drużyna Afidecoru robiła wszystko by ich napastnik, Adam Korzeniak, zdobył 14 bramek i tym samym zapewnił sobie tytuł króla strzelców. Pomimo wysiłków całego zespołu Korzeniak zdołał strzelić „tylko 13 bramek”. Zrównał się tym samym w ilości zdobytych bramek z Piotrem Kapustą z KP Wandowo ale w myśl regulaminu tytuł przypada zawodnikowi, którego zespół jest wyżej w tabeli. Ciekawostką tego meczu jest fakt, iż przeciwnicy Afidecoru, zespół Bałtyku Bałoszyce, oddał na bramkę bronioną przez Osieckiego 6 celnych strzałów i zdobył 6 bramek. Po szóstej bramce Osiecki opuścił bramkę i zastąpił go Tarnecki zachowując czyste konto. Rzutem na taśmę na podium wskoczył zespół PSM Jędrychowo, pokonując w bezpośrednim spotkaniu Husarię 4 : 3. Do przerwy na najniższym stopniu podium byli zawodnicy Husarii, którzy prowadzili 2 : 0. Jednak w drugiej odsłonie drużyna z Jędrychowa zaaplikowała Husarii cztery bramki tracąc tylko jedną co wystarczyło do zdobycia brązowego medalu.

W dolnej części tabeli zespół Arizona Klimy, który do tej kolejki zdobył 5 punktów wzniósł się na wyżyny i zdobywając kolejne cztery awansował kosztem Bałtyku Bałoszyce na siódmą pozycję dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich spotkaniach. Po jednym wygranym spotkaniu a w bramkach 13 : 8 dla Arizony. Zawodnicy zespołu Czarno Czarni przed ostatnimi spotkaniami również postawili sobie za cel wywindowanie Jakubczyka jak najwyżej tabeli strzelców. W pierwszym spotkaniu z Bałtykiem sztuka ta udała się połowicznie. Jakubczyk zdobył pięć z ośmiu bramek jednak przynajmniej dwukrotnie więcej, chyba „na złość” kolegom w dogodnych sytuacjach przestrzelił. W drugim swoim meczu Czarno Czarni musieli mocno się napracować, by zremisować z Arizoną. Prowadzili już 3 : 1, by przegrywać 4 do 6, aby ostatecznie zremisować 6 : 6. Zdobywcy pucharu w turnieju WOŚP w tych meczach wystąpili bez Stanisława Milarskiego, Adama Mańki i Piotra Wilmowicza a wzmocnieni Marcinem Trzeciakiem. Kibice twierdzili, że „Bez Stasia i Adasia nawet Marcin nie pomoże i drużyna z Bałtykiem wygrać nie może”.

Po zakończeniu rozgrywek trzy pierwsze zespoły otrzymały z rąk burmistrza Puchary i medale a pozostałe zespoły dyplomy. Królem strzelców został Piotr Kapusta z KP Wandowo (31 bramek). Najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Sitnika (KP Wandowo). Zawodnicy ci zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. Adam Korzeniak z Afidecoru za zdobycie również 31 bramek otrzymał również statuetkę za ilość zdobytych bramek ale bez tytułu „Króla strzelców”. W szesnastoletniej historii kisielickiej ligi po raz drugi puchar powędrował poza granicę gminy. Do tej pory tylko raz, w pierwszej edycji, zwyciężył zespół spoza gminy Kisielice a był nim zespół z Susza. Zespołem, który do tej pory najczęściej triumfował w lidze jest drużyna Mentora. Zespół ten pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo. Spadkobiercą zespołu Mentora jest drużyna Czarno Czarni, jednak patrząc po tegorocznych wynikach daleko im do klasy swojego protoplasty.

jet

• Afidecor Kisielice – KP Wandowo 1 : 4

(Łukaszewski – Olesiejuk 2, Kapusta, Krajewski)


• Czarno Czarni Kisielice – Bałtyk Bałoszyce 8 – 4

(Jakubczyk 5, Trzeciak 3 – Drypa 3, Lewandowski)


• KP Wandowo – Husaria Kisielice 5 : 1

(Kapusta 2, Krajewski 2, Fałkowski – Korzeniak)


• PSM Jędrychowo – Huragan Klimy 11 : 0

(P. Burny 4, Górski 3, Rogowski 2, Wróblewski, Tarka)


• Bałtyk Bałoszyce – Afidecor Kisielice 6 – 17

(E. Pawłowski 4, A. Pawłowski 2 – Korzeniak 13. Kitliński, Łukaszewski, sam2)
• 

Arizona Klimy – Czarno Czarni Kisielice 6 : 6

(Melerski 5, Ciesiński – Trzeciak 3,Jakubczyk 2, Wilemski)


• Husaria Kisielice – PSM Jędrychowo 3 : 4

(P. Neumann, Wolmann, Krajewski – P. Burny, Wróblewski, Murawski, Górski)


• Huragan Klimy – Arizona Klimy 5 : 14

(Banaś 2, Frabowski 2, Piotr Szalkowski – Melerski 5, P. Kruk 3, Ciesiński 3, A. Pyza 2, P. Pyza)
Tabela:

1.
KP Wandowo 36 73 : 34

2.
Afidecor Kisielice 30 93 : 43

3.
PSM Jędrychowo 29 76 : 42

4.
Husaria Kisielice 24 64 : 39

5.
Czarno Czarni Kisielice 13 65 : 73

6.
Huragan Klimy 11 47 : 106

7.
Arizona Klimy 9 56 : 72

8.
Bałtyk Bałoszyce 9 56 : 121
.


Strzelcy:


1. Kapusta Piotr (KP Wandowo) 31 Król strzelców


2. Korzeniak Adam (Afidecor) 31


3. Siedlecki Marek (Husaria) 24


4. Melerski Patryk (Arizona) 24


5. Jakubczyk Piotr (Czarno Czarni) 22


Łącznie w rozgrywkach strzelono 530 bramek w tym 12 samobójczych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages