Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Straci prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym

2015-09-23 12:40:11 (ost. akt: 2015-09-23 12:42:10)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Policjanci z iławskiego ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który w świetle nowych przepisów przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym straci prawo jazdy. Kierowca vw jechał bowiem w Jędrychowie z prędkością 114 km/h, za co znowelizowane przepisy przewidują utratę prawa jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj  policjanci  iławskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie powiatu iławskiego, zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Jędrychowo pojazd marki vw. Kierujący tym autem jechał z prędkością 114 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą vw jest 33-letni Piotr K. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym oraz brak przy sobie prawa jazdy mężczyzna ukarany został przez policjantów 550 - złotowym mandatem  oraz 10 punktami. Funkcjonariusze drogówki ustalili, że mężczyzna pomimo, że nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy posiada uprawnienia do kierowania samochodem. W najbliższym czasie dokument ten zostanie mu jednak zatrzymany.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie  (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości  w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.


KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages