Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Piknik integracyjny w Kisielicach

2015-10-13 15:25:23 (ost. akt: 2015-10-13 15:31:23)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Impreza została zorganizowana 30 września przez STOWARZYRZENIE NA RZECZ POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNYM „ROZWIŃ SKRZYDŁA”. Uczestnikami były dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas 0, I, II i III szkół podstawowych z terenu Gminy Kisielice (SP Goryń, Łęgowo, Kisielice, SOSW przy ZSR) wraz ze swoimi wychowawcami oraz dyrektorami placówek.

Symbolicznym „biletem wstępu” było odciśnięcie pomalowanej dłoni dziecka na przygotowanym plakacie. Z uśmiechami na twarzach przybijano kolejne, kolorowe pieczątki z rączek. W ten oto sposób powstało „pamiątkowe - dzieło sztuki”.

Prezes stowarzyszenia Dorota Kamińska powitała przybyłych gości i zaprosiła do wspólnej przygody. Dzieci utworzyły ponad 400-osobowy pociąg i w rytm muzyki ruszyły w drogę ku dobrej zabawie. Ze względów organizacyjnych utworzono pięć grup, którym przydzielony został odrębny kolor. Nawiązywaniu bliskiego kontaktu rówieśniczego oraz dzielenia wspólnej przestrzeni, sprzyjały zarówno zabawy z chustą Klanzy,  jak i te z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne na kocach mi.in.: bujanie, przeciąganie, pokonywanie tunelu. Radości było co niemiara. Kolejną formę integracji stanowiła praca plastyczna, wykonywana wspólnie na dużych powierzchniach tekturowych. Dzieci przemieniły zwykły szary karton w przepiękny, kolorowy obraz swoich marzeń.
Nadeszła w końcu długo wyczekiwana chwila - balonowa akcja „TU JESTEŚMY”. Polegała ona na wspólnym wypuszczeniu balonów wypełnionych helem z dołączoną informacją - skąd zostały wypuszczone, w oczekiwaniu na informację zwrotną - dokąd doleciały. W planach jest stworzenie mapy miejsc, do których dotarła wiadomość. Zachwycone dzieci obserwowały jak kolorowe balony wznoszą się w stronę Słońca. Nad naszymi głowami przelatywał dron, który uwieczniał wspólnie spędzony czas. Maskotka imprezy – Wiewiórka, zachęcała dzieci do zdjęć, malowania twarzy i zapraszała na poczęstunek.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Kisielice z inicjatywy burmistrza Gminy i Miasta KisieliceRafała Ryszczuka w ramach zadania publicznego „Pomoc dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom poprzez integrację ze środowiskiem oraz działania na rzecz rehabilitacji społecznej”. Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy.

ORGANIZATORZY
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages