środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Bibliotekę w Kisielicach opanowały roboty!

2015-11-13 10:08:45 (ost. akt: 2015-11-13 10:15:59)

Autor zdjęcia: www.kisielice.warmia.mazury.pl

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kisielicach odbyły się warsztaty kodowania z wykorzystaniem robotów Finch. Spotkania, w których wzięli uczniowie kl. VI a i VI b Zespołu Szkół w Kisielicach poprowadził profesjonalista Marcin Joka.

Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.” Projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, ma na celu zachęcenie młodych ludzi do odnalezienia w sobie pasji programowania i pomoc przy wyborze ścieżki kariery związanej z nowymi technologiami.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się czym jest kodowanie i jaka z nim wiążę się przyszłość. Poznała zasady programowania w środowisku Scratch, a następnie przy wsparciu prowadzącego zajęcia tworzyła aplikację do sterowania robotami. Podsumowaniem zdobytej wiedzy były wyścigi w labiryncie własnoręcznie zaprogramowanymi robotami Finch.

Na koniec warsztatów poproszono uczestników o wypełnienie ankiet. Następnie podziękowano za udział i zaproszono do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Spotkanie okazało się niezwykłym wydarzeniem. Młodych fascynujących się nowoczesnymi technologiami, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem robotów proponujemy udział w „Klubie Kodera”. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Biblioteką.

Biblioteka w Kisielicach aplikując do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, została wybrana z 239 zgłaszających się do w/w projektu, zakwalifikowało się 109 instytucji.

Galeria zdjęć znajduje się tutaj.

źródło: www.kisielice.warmia.mazury.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages