Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Cztery rowery rehabilitacyjne trafiły do niepełnosprawnych z miasta i gminy Kisielice

2016-03-30 12:45:38 (ost. akt: 2016-03-30 12:48:20)

Autor zdjęcia: PCK Iława

Oddział Rejonowy PCK w Iławie dzięki współpracy z władzami samorządowymi miasta i gminy Kisielice przekazał potrzebującym cztery rowery rehabilitacyjne.

Sprzęt otrzymały osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności wytypowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kisielicach. Koszt jednego trójkołowca dla osób dorosłych to średnio 2.200 zł. Dzięki współpracy burmistrza Rafała Ruszczyka i dyrekcji MGOPS przekazano trzy rowery dla dorosłych i jeden dla dzieci.

10 kontenerów na używaną odzież

PCK przy użyciu kontenerów odzieżowych prowadzi akcję pozyskiwania tekstyliów, które są częściowo przekazywane osobom potrzebującym, a częściowo odsprzedawane. Środki finansowe przeznaczane są cele statutowe PCK, w tym wsparcie osób potrzebujących z terenu, na którym ustawiono czerwonokrzyskie pojemniki. W mieście i gminie Kisielice znajduje się obecnie 10 kontenerów na używaną odzież. Dochód ze sprzedaży tekstyliów przekazywany jest także na dożywianie głodnych dzieci, poprawę życia najbiedniejszych rodzin oraz tworzenie miejsc pomocy dla osób potrzebujących. Podobna akcja odbędzie się również w Iławie, a PCK zachęca władze oraz spółdzielnie mieszkaniowe do współpracy w zakresie udzielania zgody na ustawianie takich kontenerów.

Mariusz Brzozowski – rzecznik PCK Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages