Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spłonął dom w Słupnicy. Eternit zaczął się rozwarstwiać. Pięć osób ewakuowano

2016-04-13 13:10:56 (ost. akt: 2016-04-13 13:39:21)

Wstępnie obliczono, że straty, które powstały po pożarze budynku mieszkalnego w Słupnicy wynoszą około stu tysięcy złotych. W wyniku intensywnych działań strażaków spłonęła tylko górna część budynku, a cała akcja trwała 6 godzin.

Pierwsze zastępy, które pojawiły się przy pożarze zastały rozwinięty pożar dachu jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Pięcioro mieszańców budynku ewakuowało się jeszcze przed przybyciem jednostek. Pod wpływem wysokiej temperatury, będący pokryciem dachowym eternit zaczął się rozwarstwiać i gwałtownie odpryskiwać.

— Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Jednocześnie wnętrze budynku zostało spenetrowane, by wykluczyć obecności ludzi w budynku. Strażacy wynieśli również na zewnątrz z pomieszczenia kuchennego butlę z gazem propan-butan. Ponieważ pożar poddasza i dachu był intensywny ratownicy działali zarówno z zewnątrz, z poziomu terenu i z drabin oraz również wewnątrz budynku — opowiada asp. Michał Błaszkowski z nowomiejskiej PSP.

Intensywna akcja gaśnicza 43 ratowników poskutkowała i pożar został dość szybko opanowany, ogień nie objął pomieszczeń na parterze. — Działania naszych jednostek wspierali również strażacy-ochotnicy z OSP w Kisielicach — dodaje asp. Błaszkowski.

Przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej budynku, jednak trwa badanie przyczyny tego zdarzenia.

ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xXx #1975191 | 82.160.*.* 13 kwi 2016 16:02

  Powiat Iławski, JRG Iława ma sporo bliżej, dlaczego do gazety produkował się aspirante z NML skoro nie jego teren?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages