Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

"Rodzina – STOP alkoholowi, narkotykom i nikotynie" — zgłoś swoją pracę do konkursu

2016-04-19 10:16:40 (ost. akt: 2016-04-19 10:24:01)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z niebezpieczeństwa płynącego z picia alkoholu, zażywania narkotyków, dopalaczy i palenia papierosów — to główne założenia konkursu plastycznego dla uczniów podstawówek i gimnazjów z gminy Kisielice, który organizuje Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach. Konkurs związany jest z XVIII Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny.

SZCZEGÓŁY

Organizator Konkursu
Organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach. Regulamin konkursu obowiązujący uczestników zamieszczony jest na stronie kisielice.warmia.mazury.pl oraz zostanie przesłany do szkół drogą elektroniczną. Konkurs trwa od 11.04.2016 r do 29.04.2016 r

Cele konkursu
Celem konkursu jest podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z niebezpieczeństwa płynącego z picia alkoholu, zażywania narkotyków, dopalaczy i palenia papierosów. Prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży. Organizowanie imprez integrujących rodzinę. Konkurs ma na celu wyłonienie prac, które najcelniej ukażą ideę przedsięwzięcia.

Uczestnicy
Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów klas I-III gimnazjum z terenu gminy Kisielice.
Organizator wyznacza następujące kategorie Konkursu:
- kategoria obejmująca klasy IV-VI szkoły podstawowej – zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy na temat „Rodzina – STOP alkoholowi, narkotykom i nikotynie”. Praca może dotyczyć jednego lub wszystkich wymienionych problemów,
- kategoria obejmująca uczniów klas I-III gimnazjum- przygotowanie plakatu związanego z przeciwdziałaniem narkomanii, alkoholizmowi, dopalaczom i nikotynie. Plakat powinien zawierać hasło promujące oraz propozycję graficzną

Warunki uczestnictwa
Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wykonanie pracy lub plakatu związanego z tematami przedstawionymi w pkt. Uczestnicy, dowolną techniką plastyczną. Autor projektu sam decyduje o treści umieszczonej na plakacie. Do konkursu zakwalifikowane zostaną tylko prace własnego autorstwa uczestników. Do każdej pracy powinna być załączona informacja zawierająca następujące dane: Imię i nazwisko, Wiek, Telefon kontaktowy, Klasa, Imię i nazwisko opiekuna.

Prace należy składać do dnia 5 maja 2016 r w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kisielicach.

Przebieg konkursu
Prace konkursowe ocenią członkowie Komisji konkursowej. Komisja oceniać będzie: zawartość merytoryczną, kreatywność, oryginalność i pomysłowość, formę estetyczną pracy. Nagrody przyznane zostaną za zajęcie I, II,III miejsca oraz w kategorii wyróżnienia.

Ogłoszenie wyników nastąpi 10 maja 2016 r. na stronie kisielice.warmia.mazury.pl. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 15 maja 2016 r w amfiteatrze miejskim w Kisielicach. Prace będą wystawione w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kisielicach .

Zachęcamy do plastycznej wypowiedzi dzieci oraz młodzież.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages