Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Chciał uciec samochodem przed policją. Miał 2,2 promila

2016-06-02 13:22:20 (ost. akt: 2016-06-02 13:31:34)

Telefon do oficera dyżurnego policji z informacją o niebezpiecznych manewrach kierujących na lokalnej drodze to już codzienność. Bezpieczeństwo to wspólna sprawa, dlatego coraz częściej świadkowie informują policję widząc pijanych za kierownicą. Tak było i wczoraj kiedy to policjanci z Kisielic po telefonie od świadka zatrzymali nietrzeźwego 53 – latka, który jechał oplem.

Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła osoba z informacją, że na jednej z lokalnych dróg w gminie Kisielice samochodem osobowym kieruje prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zauważyli opla. Po podaniu znaku do zatrzymania się kierujący przyspieszył i zaczął uciekać.

Szybka reakcja funkcjonariuszy uniemożliwiła dalsza jazdę mężczyźnie. W trakcie czynności okazało się, że 53-latek kierował samochodem osobowym mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Samochód zabezpieczyła osoba wskazana, a mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono. W najbliższym czasie sprawca ze swojego zachowania będzie musiał się tłumaczyć przed sądem.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć także z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages