Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Stracił prawko bo jechał za szybko w terenie zabudowanym

2016-08-18 15:14:40 (ost. akt: 2016-08-18 15:33:25)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Najwcześniej za 3 miesiące będzie mógł odzyskać swoje uprawnienia do kierowania pojazdami 26-latek. Zatrzymano mu prawo jazdy po tym, jak z prędkością 115 km/h jechał w terenie zabudowanym. Dostał także mandat i punkty karne.

Policja zatrzymała tego mężczyznę podczas prowadzenia pomiaru prędkości. 26-latek przekroczył  dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 65 km/h. Zatrzymany mężczyzna jechał mercedesem przez Jędrychowo z prędkością 115 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu  prawo jazdy na  3 miesiące, został także ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Jakie kary przewiduje kodeks...

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego, kierowca który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages