Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

28-latek nękał swoją byłą partnerkę. Stanie przed sądem

2016-12-07 09:58:58 (ost. akt: 2016-12-07 10:10:30)
W sprawie ratowników medycznych z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odbył się 13 posiedzeń sądu

W sprawie ratowników medycznych z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odbył się 13 posiedzeń sądu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Policjanci z Kisielic wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi z gminy Kisielice. 28-latek nie potrafił pogodzić się z rozstaniem ze swoją partnerką. Dzwonił do niej o różnych porach dnia i nocy, wysyłał smsy, nachodził oraz groził.

Policjanci z Posterunku Policji w Kisielicach wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi gminy Kisielice. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca nie mogąc się pogodzić z rozstaniem ze swoją partnerką, nękał ją. Telefonował w dzień i w nocy, wysyłał smsy również o obraźliwej treści. Mężczyzna nachodził kobietę w miejscu pracy i wszczynał awantury, utrudniając jej wykonywanie obowiązków służbowych. Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej oraz przesłuchali świadków. W trakcie przeprowadzonego postępowania ustalili, że sprawcą jest 28 – latek. Mężczyzna groził swojej byłej partnerce pozbawieniem życia i zdrowia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 28 – latkowi.


Kodeks karny w art. 190 wskazuje iż:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages