Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzieci z podstawówki w Goryniu poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa

2016-12-15 09:33:54 (ost. akt: 2016-12-15 09:39:31)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci w ramach realizowanych zadań związanych z programem „Razem bezpieczniej w powiecie iławskim” tym razem odwiedzili dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej w Goryniu (gmina Kisielice). Funkcjonariusze przypomnieli o najważniejszych zasadach ruchu drogowego oraz konsekwencjach wielu niedozwolonych zachowań.

Policjanci z posterunku policji w Kisielicach realizując założenia programu „Razem bezpieczniej w powiecie iławskim” przeprowadzili spotkania z dziećmi uczęszczającymi do szkoły w Goryniu. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi, jakie zasady obowiązują na drodze i w jej pobliżu, wytłumaczyli dlaczego tak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.

St. sierż. Szymon Wagner i st. post. Kamil Józefowicz omówili zagadnienie dotyczące cyberprzemocy przypominając jednocześnie o konsekwencjach niedozwolonych zachowań przy wykorzystaniu telefonów komórkowych czy komputerów. Funkcjonariusze z doświadczenia wiedzą, że w szkole podczas przerw, jak i lekcji dzieciom często przychodzą do głowy różne pomysły, często są one ryzykowne i niebezpieczne. Dlatego też niezwykle ważnym jest, aby przypominać uczniom o konsekwencjach agresji słownej jak i fizycznej wobec drugiej osoby.

Podczas prezentacji funkcjonariusze omówili również swoją codzienną pracę, sprzęt z którego korzystają oraz po czym rozpoznać policjanta, a także gdzie na mundurze ma ukryte odblaski.
Każde takie spotkanie wywołuje wiele refleksji i dyskusji z dziećmi, które bardzo chętnie biorą czynny udział w spotkaniu.
Pamiętajmy! Świadome dziecko jest bardziej bezpieczne.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages