Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Sms-ami groził partnerce i jej koleżance. Ma zakaz kontaktowania się i dozór

2017-03-30 17:47:54 (ost. akt: 2017-03-30 14:54:46)

Autor zdjęcia: BSZ

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi również przez telefon komórkowy i internet, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju – to środki zastosowane przez prokuratora wobec 37-letka, który groził swojej byłej partnerce oraz jej koleżance.

Kiedy policjanci z Posterunku Policji w Kisielicach zostali poinformowani przez mieszkankę miasta o tym, że były partner jej grozi. Ustalili, że 37–latek nie potrafi  pogodzić się z rozstaniem ze swoją dziewczyną. Mężczyzna poprzez wiadomości sms zaczął grozić jej uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania przesłuchali świadków. Okazało się, że mężczyzna nie tylko groził pozbawieniem życia swojej byłej partnerce ale również jej koleżance, wzbudzając także w niej obawę, że zostaną one spełnione. W trakcie dalszych czynności  policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy, z którego mężczyzna wysyłał sms-y. Funkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi powiatu świeckiego zarzuty, do których się przyznał. Jak się okazało 37–latek był już wcześniej wielokrotnie karany.

W związku z powyższym prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się do Posterunku  Policji w Nowem, nie może kontaktować się z pokrzywdzonymi również za pomocą telefonu komórkowego jak i Internetu oraz zbliżać się do nich na odległość bliższą niż 100 m a także ma zakaz opuszczania kraju.


Kodeks karny za groźby karalne w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.


KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages