Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wyzywał domowników i niszczył sprzęt. Jest już akt oskarżenia

2017-05-24 11:44:02 (ost. akt: 2017-05-24 11:47:29)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjanci z Posterunku Policji w Kisielicach wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 62 - latkowi. Mieszkaniec gminy Kisielice podczas awantur, znajdując się pod wpływem alkoholu, wyzywał domowników oraz niszczył sprzęt domowy.

Policjanci z Posterunku Policji w Kisielicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 62 – latkowi.  Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyzywał syna oraz synową, uniemożliwiał zaśnięcie a także niszczył przedmioty codziennego użytku.

Przypomnijmy w marcu do policjantów Posterunku Policji w Kisielicach przyszedł mężczyzna, który oświadczył, że jego ojciec jest nietrzeźwy, awanturuje się i niszczy mieszkanie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że sprawca interwencji znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu, wszczął awanturę. Nie uspokoił się nawet w obecności funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że 62-latek od dłuższego czasu, będąc pod wpływem alkoholu, kłóci się ze swoją rodziną, wyzywa, niszczy mienie domowe. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.  

Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi gminy Kisielice. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.
Kodeks karny za znęcanie się nad osobami najbliższymi przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages