Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kisielice przez weekend żyły w rytmie hip-hop [ZDJĘCIA]

2017-07-31 09:42:49 (ost. akt: 2017-07-31 09:45:11)
W ramach festiwalu odbyły się m.in. warsztaty break dance

W ramach festiwalu odbyły się m.in. warsztaty break dance

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

W miniony weekend (28-29 lipca) kisielicki amfiteatr stał się na chwilę centrum kultury hip-hop w naszym regionie. - Za nami pierwsza edycja festiwalu kultury hip-hop w dosłownym tego słowa znaczeniu – mówi Mariusz Gołębiowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.


Koncerty zespołów bardziej i mniej znanych, warsztaty graffiti (prowadził Mateusz Wilk), taniec breakdance i pokazy prowadzone przez Damiana Vanila Osiakowskiego – to najważniejsze elementy wydarzenia. Odbyła się także bitwa hip-hopowa "Bitwa na słowa o kulturę", dj-ski kunszt pokazał Bart. Nie obyło się również bez emocji sportowych: w nocnym turnieju piłki nożnej najlepszą okazała okazała się ekipa z Jędrychowa. Podczas turnieju umiejętności Dj'ingu prezentował DJ haKer.

Finałem festiwalu był koncert pochodzącego z Kisielic Wacława Osieckiego, że składem WAC TOJA. Działania te odbyły się przy wsparciu burmistrza Kisielic. Organizator to Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach przy wsparciu grupy młodzieży „Młodzi w działaniu”, która pozyskała środki w ramach dziesiątej edycji programu Działaj Lokalnie. Imprezę prowadził dyrektor MGOK w Kisielicach, Mariusz Gołębiowski.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages