Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Nowy chodnik przy ul. Komoniewskiego w Kisielicach

2017-11-06 11:13:22 (ost. akt: 2017-11-06 11:16:42)

Autor zdjęcia: Sławomir Ciszewski

Zakończyła się budowa długo wyczekiwanego przez pieszych chodnika przy ulicy Komoniewskiego w Kisielicach, która zlokalizowana jest w ciągu drogi powiatowej nr 1283N Klimy-Kisielice. Inwestycja została w 100% sfinansowana przez Powiat Iławski.

Do niedawna chodnik przy omawianej drodze rozciągał się tylko od remizy OSP do skrzyżowania z ulicą Nowomiejską. Odcinek ten był wspólną inwestycją Powiatu Iławskiego oraz Gminy Kisielice zarządzanej jeszcze przez burmistrza Tomasza Koprowiaka. Na drugi etap (od w/w skrzyżowania do granicy miasta) piesi użytkownicy drogi musieli czekać kilka lat. Wreszcie w październiku bieżącego roku Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie odebrał nowy chodnik, który był zapisany w planach inwestycyjnych Powiatu Iławskiego na 2017 rok. Jego łączna długość to niewiele ponad 150 m. Wykonawcą zadania był Zakład Usługowo-Handlowy Łukasz Kamiński z Prabut, a całkowity koszt budowy wyniósł 72.569,38 zł. Zakres robót obejmował m. in.:
roboty ziemne,
budowę chodników i zjazdów z kostki typu „polbruk” o grubości 6 cm, na podbudowie betonowej, na podsypce cementowo – piaskowej,
ustawienie obrzeży i krawężników na ławie betonowej,
wykonanie pomiaru powykonawczego geodezyjnego.
Droga powiatowa Kisielice-Klimy charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu. Brak chodnika stwarzał zagrożenie przede wszystkim dla pieszych udających się w kierunku pobliskich ogródków działkowych.

Sławomir Ciszewski
Życie Powiatu Iławskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages