Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Stefania Dziedzic, wieloletnia dyrektorka biblioteki w Kisielicach, przechodzi na emeryturę

2018-01-11 13:13:58 (ost. akt: 2018-01-11 17:41:09)
Stefania Dziedzic, emerytowana już dyrektorka biblioteki w Kisielicach, tu akurat podczas wizyty w bibliotece miejskiej w Iławie

Stefania Dziedzic, emerytowana już dyrektorka biblioteki w Kisielicach, tu akurat podczas wizyty w bibliotece miejskiej w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Stefania Dziedzic, dyrektorka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kisielicach odeszła właśnie na emeryturę. Władze gminy Kisielice podziękowały jej za wieloletnią pracę. Uroczystość odbyła się na ostatniej sesji.


Wspólne zdjęcie podczas sesji w Kisielicach, Stefania Dziedzic w środku, fot. archiwum MGOK Kisielice

Jak mówi, miała szczęście w pracy zawodowej, bo cytując noblistkę Wisławę Szymborską: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła".
A podziękowania skierowała pani dyrektor do konkretnych osób: do burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka, sekretarz Gminy Barbary Pękali, skarbnika Sergiusza Sikorskiego oraz do pracowników urzędu. Dziękowała także dyrektorom szkół w Kisielicach, Goryniu i Łęgowie, dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, kierownikowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, prezesowi Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, całej Radzie Gminy, sołtysom, kierownikowi Banku Spółdzielczego w Kisielicach, prezesom i komendantom OSP w Kisielicach, seniorom i „Pomeranii”.

— Za owocną współpracę dziękuję także moim koleżankom po fachu, z którymi pracowałam kilka dekad, Barbarze Różańskiej, Elżbiecie Baranowicz i Teresie Wróblewskiej – dodaje Stefania Dziedzic. — Nie bez kozery skupiłam się na podziękowaniach każdemu z osobna, ponieważ efekty pracy są zawsze wypadkową zespołu, grupy — mówiła podczas sesji.

 Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk złożył podziękowania pani dyrektor.
"W imieniu Samorządu Gminy Kisielice pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie za długoletnią pracę zawodową, za koleżeńskość i zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kisielicach.  
Pełniła Pani funkcję Dyrektora MGBP od 1 lutego 1988 r., zaczynając swoją pracę we wrześniu 1977 r. jako kierownik Filii Bibliotecznej w Goryniu. Zawsze odznaczała się Pani profesjonalizmem, kreatywnością, a przede wszystkim umiejętnością współpracy z  ludźmi. Zarządzając działalnością biblioteki dbała Pani nie tylko o gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych, ale i współdziałanie z innymi bibliotekami czy instytucjami oraz o rozwijanie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie wrażliwości literackiej mieszkańców Gminy Kisielice. W ciągu tych wszystkich lat zawsze zabiegała Pani o to, aby księgozbiory w naszych bibliotekach były odnawiane i systematycznie wzbogacane o nowości wydawnicze. Idąc z duchem czasu zadbała Pani o komputeryzację zbiorów bibliotecznych, o kącik młodego czytelnika, o małą pracownię komputerową dostępną dla wszystkich mieszkańców.
Codziennie z wielką pasją oddawała się Pani swojej pracy organizując liczne spotkania kulturalne i edukacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci, m.in. lekcje biblioteczne, czytanie bajek, konkursy, teatrzyki, wystawy. Wiem, że nie są to wszystkie inicjatywy, jakie Pani podejmowała, dlatego uważam, że Pani rola w życiu samorządu Gminy Kisielice była bardzo ważna i zasługuje na najwyższy szacunek.
Dzisiejszy dzień jest dla Pani zwieńczeniem pewnego etapu w życiu, świadectwem drogi zawodowej, za co raz jeszcze dziękuję. Składam również najlepsze życzenia zdrowia, spokoju ducha, szczęścia rodzinnego i życzliwości ludzi oraz nieprzemijającej energii. Niech lata spędzone w służbie bibliotekarza będą dla Pani wspomnieniem dobrze spełnionego obowiązku".

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2416295 | 91.240.*.* 12 sty 2018 11:45

    Pani Steniu wszystkiego dobrego, była pani klejnotem w tej gminie. Zawsze miła, mądra, wspaniała dla ludzi. Pozdrawiam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages